Medal dla Dziadka i Babci -tutorial

Witamy Kochani,

Dzisiaj przedstawiamy Panią Katarzynę, która tworzy wspaniałe rzeczy. Zachęcamy do zapoznania się bliżej z jej twórczością. Tak mówi o sobie:

„Od półtora roku jestem debiutującą Mamą wspaniałego Maluszka. Zawsze lubiłam tworzyć, rysować. Z zawodu jak i z zamiłowania jestem grafikiem/ilustratorem. Pierwszy pomysł pracowni YMI wykonałam dla swojej Córeczki do Jej pokoiku. Uśmiech i entuzjazm jaki wywoływały i wywołują u mojej Córeczki imienne literki na ścianie, sprawiły że poczułam wiatr w żagle i zmotywowało mnie to do tworzenia coraz to nowszych projektów. Tym bardziej się ucieszyłam kiedy pod adresem swoich prac zaczęłam dostawać pozytywne komentarze, a łapka Facebookowa ruszyła do góry. icon wink Medal dla Dziadka i Babci tutorial

Yummy Mummy Ideas to mały, kolorowy zakątek w domowych czterech ścianach. Wspólnymi siłami czasami zostawiając odcisk ząbków na opakowaniu mas plastycznych lub podbierając tkaniny i materiały tworzymy różności (nadruki ilustratorskie, dekoracje oraz drobiazgi). Wszystko zaczyna się w naszej pracowni od rysunku. „

Adres bloga: www.yummymummyideas.blogspot.com

Adres do strony Facebookowej: https://www.facebook.com/yummymummyideas

Little Things Medal Tutorial Numbered dla Bepositive 01 01 505x1024 Medal dla Dziadka i Babci tutorial

Wykorzystane w projekcie:

- baza broszki 12 mm

- modelina Premo! (kolory: antyczne złoto, szary)

- masa plastyczna FIMO (kolory: biały, szmaragdowy, czarny)

- masa plastyczna FIMO Professional Doll Art.

- wykałaczka

- dłuto do embossingu z kulkowymi zakończeniami 1,8 mm

- nóż z gładkim ostrzem

- papier pakowny

- drewniana deska

- bezbarwny, półmatowy lakier marki FIMO

- cienki pędzelek

1. Przygotowujemy wszystkie potrzebne nam materiały.

2-3. Ugniatając mieszamy kolory mas plastycznych (czarny i szary) zestaw nr2. (patrz zdjęcie nr.1), tak by powstał jednolity kolor. Następnie tworzymy z niego kulkę i umieszczamy na środku naszej bazy do broszki.

4-6. Delikatnie masę rozprowadzamy opuszkami palców, tak by ładnie pokryła spód broszki. Dla lepszego efektu, by nie było widać na masie odcisków palców, można użyć kawałeczka papieru pakownego.

7-8. Twarz Dziadka wykonamy z profesjonalnej masy plastycznej marki FIMO Doll Art. (kolor: jasny cielisty)zestaw nr. 2 (patrz zdjęcie nr.1). Odmierzoną masę plastyczną formułujemy w kuleczkę i ją delikatnie rozgniatamy na wysokość ok. 2 mm. Następnie za pomocą wykałaczki obrysowujemy kontur twarzy i wycinamy go ostrzem noża. Gotowy kontur nanosimy na bazę broszki.

9-10. W podobny sposób tworzymy nos i podbródek. Zaznaczamy wykałaczką linię czuła i miejsca w których będą oczy. Na każdym etapie prac do wygładzania krawędzi najlepiej sprawdzi się dłutko do embossingu.

11-12. Oczy Dziadka przygotowujemy z kolorów: biel, szmaragdowy oraz czarny, zestaw nr. 4 (patrz zdjęcie nr.1). Im mniejsze odmierzymy ilości masy plastycznej tym lepiej.

13-15. Z wykorzystaniem masy plastycznej przygotowujemy okulary oraz włosy Dziadka (do zrobienia włosów użyjemy zestawu nr.3, czyli kolorów czarny i biały, które ze sobą połączymy). By nadać strukturę włosom można użyć wykałaczki.

16-18. Medal dla Super Dziadka już prawie gotowy!  Teraz tylko należy przygotować dla Dziadka koronę. Do tego użyjemy koloru: antyczne złoto, zestaw nr.5 (patrz zdjęcie nr.1). Przygotowaną kuleczkę z masy plastycznej rozgniatamy i podobnie jak przy tworzeniu konturu twarzy, obrysowujemy kształt korony wykałaczką i wycinamy ją ostrzem noża. Gotową koronę nakładamy na broszkę za pomocą wykałaczki. Gotowe!  Do kompletu przygotowałam również medal dla Super Babci.

19. Obie broszki należy włożyć na 30 minut do rozgrzanego piekarnika ( 110’C), później można je pomalować bezbarwnym, półmatowym lakierem marki FIMO.

YMI zdjęcie nr.2 1024x842 Medal dla Dziadka i Babci tutorial

Komentarzy: 6

 • 1
  Kasia232
  26 stycznia 2016 - 13:48 | Stały link

  Hej, czasem jak patrzę na prace z modeliny, to wydaje mi się, że są prawdziwe. Też macie takie wrażenie?

 • 2
  Yola
  26 stycznia 2016 - 14:34 | Stały link

  Ja nie ukrywam, że nie umiem takich rzeczy robić ale staram się. Zdjęciem sie nie pochwale jeszcze ale, przynajmniej mogę zobaczyć do jakich perfekcji można dojść przy tej technice.

 • 3
  missann
  27 stycznia 2016 - 09:48 | Stały link

  Cześć, ja robiłam podobne, jest to czasochłonne ale da się. Więc nie ma co się poddawać tak szybko. Oczywiście pierwsze projekty nie wyglądały tak dobrze jak ten…. ale mi się i tak podobają bo są moje : )))))))

 • 4
  NatalyKw
  27 stycznia 2016 - 10:11 | Stały link

  Cześć Wam,

  Ja w nadchodzący weekend będę próbowała zrobić od zera podobny wzór dla babci. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Jak będzie ładne to się na pewno podzielę zdjęciami. Trzymajcie za mnie kciuki. Muszę jeszcze jakąś fajną bazę dobrać…. zobaczymy co z tego wyjdzie.

  Pozdrawiam

  Nataly

 • 5
  Violka34
  28 stycznia 2016 - 12:11 | Stały link

  Hej, ostatnio robiłam u was zamówienie i właśnie kupiłam takie bazy.. wykonałam jednak inne rzeczy z kaboszonami. Spróbuje następnym razem…. Pozdrowienia dla was i wykonawcy pracy. Wygląda super.

  :) )))

  • 6
   15 lutego 2016 - 00:24 | Stały link

   Dziękuję za pozdrowienia i trzymam kciuki za kolejne prace na bazach. :-) Pozdrawiam.